Česky - Czech Language
Anglicky - English Language

Okolí areálu

TEPLICKO-ADRŠPAŠSKÉ SKÁLY

Rozhodně nejznámější částí turistické oblasti Kladské pomezí a celého Náchodska jsou dvě navazující skalní města, jež si většina z nás vybavuje prostě jen jako Adršpach případně Adršpašské skály. Kdo tento turistický ráj poznal, dost možná už nebude vítat jiná skalní města s takovým nadšením. Více na www.tipynavylet.cz.

BABIČČINO ÚDOLÍ

Babiččino údolí u České Skalice v údolí řeky Úpy.. Nalezneme zde památky na dílo "Babička" od Boženy Němcové. Ratibořický zámek, Panský hostinec, pomník babičky, Staré bělidlo, Rudrův mlýn, vodní mandl, Rýzmburský altán, Viktorčin splav a další. Více na www.kladskepomezi.cz.

HRAD VÍZMBURK (ZŘÍCENINA)

Zřícenina hradu z r. 1279. V r. 1447 hrad zakoupila slezská knížata a hrad zbořila a spálila. Vízmburk se výborně dochoval do dnešní doby. Více na www.hrady.cz.

ZOO VE DVOŘE KRÁLOVÉ NAD LABEM

Během prohlídky, která zabere 2-3 hodiny, návštěvníci uvidí na 1.500 zvířat, včetně obyvatel afrických savan – nosorožců, buvolů, zeber, slonů, žiraf a různých druhů antilop. Více na www.zoodvurkralove.cz.

ZÁMKY: NÁCHOD, RATIBOŘICE, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ, OPOČNO,...

Více na www.hrady-zamky.cz.

MUZEUM BRATŘÍ ČAPKŮ

Muzeum bratří Čapků bylo založeno v roce 1946. Tehdy byla v Malých Svatoňovicích uspořádána výstava o životě a díle bratří Čapků, která se stala základem muzea. Expozice prošly několika reinstalacemi, poslední rozsáhlé úpravy pocházejí z let 1972 – 1978. Více na www.malesvatonovice.cz.

PEVNOST DOBROŠOV

Prohlídka tvrzových objektů a podzemních prostor. Více na www.pevnost-dobrosov.kvalitne.cz.

PŘEHRADA ROZKOŠ U ČESKÉ SKALICE

Přehrada byla vystavěna jako boční intervenční nádrž napájená přivaděčem dlouhým 2,34 km z řeky Úpy pomocí vzdouvacího objektu jezu pro tento účel vybudovaného ve Zlíči v blízkosti Babiččina údolí. Přivaděč je dvojitého lichoběžníkového profilu ve dně a spodní části opevněný betonem a při spádu 0,75 promile má max. kapacitu 150 m3/s. Přivaděč kríží tři silniční mosty a jeden most železniční. Více na www.kr-kralovehradecky.cz.

RYBNÍKY BRODSKÝ A ŠPINKA U ČERVENÉHO KOSTELCE

Oba rybníky mají rozlohu 41 hektarů. V jejich okolí nalezneme oblíbené kempy, chatky a půjčovny sportovního náčiní. Na břehu rybníku je také hřiště, pláž je travnatá i písčitá. Rybník je vhodný i pro jachting. Více na www.povodimoravky.cz.

TVRZ HANIČKA

Dělostřelecká tvrz Hanička patřila do systému předválečného opevnění budovaného ve 30. tých letech minulého století proti tehdejšímu rozpínajícímu se Německu. Více na www.hanicka.cz.

Informace o počasí
Informace o cyklotrasách
Informace o turistických trasách